پيش از آن كه غزلي ديگر به دوستان عزيز تقديم كنم لازم مي‌دانم از همه خوباني كه به «شميم شعر» سر زدند و به‌خصوص آن گروه از دوستاني كه نظر سرشار از لطفشان را اعم از بيان قوت‌ها و ضعف‌ها، بيان كردند، سپاسگزاري كنم.
بعضي از دوستان هم لطف كرده‌اند و به شميم شعر لينك داده‌اند كه از حسن نظرشان بي‌نهايت متشكرم. اميدوارم هرچه زودتر در استفاده از امكانات گوناگون اين پنجره جادويي به مهارت لازم دست يابم و مهرباني اين عزيزان را پاسخ دهم.
اين دوستان عبارتند از شاعران ارجمند: رضا معتمد، عليرضا باغبان، انسيه موسويان، ‌هارون راعون، فریبا آتش، راحله يار، محسن استوار، دكتر حسن انصاري و طنزپرداز گرامي پويا ساماني. ممكن است ديگراني هم به من نظر لطفي داشته‌اند ولي من از اين ابراز محبت آگاه نشده باشم كه از دوستان گرامي مي‌خواهم چنانچه از مواردي مطلعند مرا هم بي‌خبر نگذارند.
همچنين سپاس ويژه ديگري را نثار دوستاني مي‌كنم كه به وبلاگ آرش، »فرزند در آستانه نوجواني‌ام» سر زدند و او را تشويق و راهنمايي كردند.
ضمنا مهلت ارسال آثار به کنگره سراسری شعر کویر تا نیمه اسفندماه تمدید شد. زمان برگزاری هفته سوم فروردین خواهد بود. موضوع اشعار در گستره‌اي از ويژگي‌هاي كوير مانند سخت‌كوشي، بردباري، مدارا، قناعت، خون‌گرمي، سادگي، صميميت و مهرباني كويرنشينان، طبيعت خيال‌انگيز و ملكوتي كوير،‌ شب و آسمان كوير و هر موضوع ديگري كه به نحوي با آن پيوند يابد، سروده شده باشد. ارسال حداكثر 5 اثر در هر يك از قالب‌هاي شعري (كلاسيك، نو، گويش عاميانه، ترانه و ... ). مشخصات دقيق صاحب اثر اعم از نام و نام خانوادگي، سال تولد، شماره تماس و نشاني دقيق پستي زير هر صفحه قيد گردد. مكان برگزاري كنگره، شهرستان كهن و كويري ابركوه خواهد بود. شاعران گرانقدر كشور را در فروردين دلپذير كوير، به تماشاي آثاري بديع و شگفت‌انگيز مانند درخت سرو كهن 5000 ساله، بناي هزار ساله گنبد عالي، مسجد جامع كهن، مجموعه زيباي خانه‌هاي قديمي و بادگير دوطبقه بي‌نظير خانه آقازاده و ديگر ديدني‌هاي اين شهر كهن‌سال و سر بر دامن كويرنهاده مي‌خوانيم.
شاعران ارجمند آثار خود را به نشاني: يزد، بلوار دانشجو، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي، دبيرخانه كنگره سراسري شعر كوير، يا به شماره دورنگار 6249200ـ0351 ارسال دارند.
ضمناَ شماره تلفن 3ـ6247111ـ0351 پاسخگوي شما براي كسب اطلاعات بيشتر خواهد بود.


و اينك غزل:
وقتي نگاه مي‌كند از پشت ابر، ماه
سر مي‌نهم به بالش مهتاب‌رنگِ آه
گل مي‌كند ميان لبم نام پاك عشق
رو مي‌كند دوباره به من فرصت گناه!
يا مريم مقدس! از اين تهمت بزرگ
امشب به چشم مشرقي‌ات مي‌برم پناه
اين بار نيم شب به سراغ دلم بيا
پنهان ز چشم‌هاي خطابين سر به راه!
تا عيد من ز بامِ دو چشمِ تو كي دمد
پيوسته ابروان تو را مي‌كنم نگاه
خورشيد، در حصار نظرهاي تنگ عصر
فرياد زخم كيست، فرو مي‌رود به چاه؟
گفتند اشتباه بزرگي است عاشقي
بگذار تا هميشه بمانم در اشتباه ...

/ 108 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهمن ساکی

سلام و ارادت بسيار اميد که پيروز باشيد / لينک خواهم داد .

رهپویان

سلام رهپو به روز شد...قدمتون برچشم هامون...یاحق

khatereh

سلام خدمت شاعر ارجمندو استاد عزيز اميدست صحت مند باشی ....شعری و غزلی جدیداز شماديده نميشود...شاد باشيد

زينت

سلام دوست / موفق باشيد / زينت

رضا عابدین زاده

سلام...به روز کن عزيز....به روزم خوشحال ميشم سر بزنی...خوب و خوش يا حق....

سيد جواد رضواني

سلام! استادعزيز چند بار آمدم و شعر جديد نديدم . دوستان را بيش از اين منتظر نگذاريد.منهم با غزلکی بروزم. در ضمن آقای معين هم با تغییر نماینده ! از سمت قبلی کنار گذاشته شد و نميدانم کجاست . بدرود .

قلمدار

نمی خواهيد حنجره لرزان رو به شعرتان را نقاشی کنيد؟!

sara

سلام وبلگ قشنگی داريد شعرهای زيبايی هم داريد لطف کنيد به من هم سر بزنيد...شاد باشيد سارا